Se afișează postările cu eticheta intelegere. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta intelegere. Afișați toate postările

7 oct. 2011

Long time, no c

Hello, hello. No time, no see. Din pacate, nu mai am asa mult timp sa ma ocup si de blog asa ca posturile vor fi din ce in ce mai rare. O sa renunt incet, incet la blog si din cauza ca nu mi-am indeplinit unul din scopurile pe care mi le-am propus cu blogul.
Si acum sa va spun si de ce nu mai am timp. Au venit toate ;peste mine, parca toate in acelasi timp: scoala, mai exact uni, am si doua joburi care ma ajuta sa ma intretin , mai nou sunt in cautearea unui placement pentru la anul, plus prietenii cu care incerc sa imi petrec putinul timp pe care il mai am la dispzitiie. Prin urmare, laptopul o sa il folosesc din ce in ce mai putin pentru blogging.

10 mar. 2011

Bancul Vietii

By RedJohn @Extremeshare Forum:

'În prima zi, D-zeu a creat câinele şi i-a zis:
"În fiecare zi să stai în uşa casei şi să latri la oricine intră în casă sau trece prin faţa ei . Pentru asta îţi dau 20 de ani de viaţă."
Câinele a răspuns :"E prea mult timp pentru a sta şi a lătra. Ce-ar fi să-mi dai doar zece ani şi să-i păstrezi pe ceilalti zece?"
Şi D-zeu a fost de acord.

A doua zi, D-zeu a creat maimuţa şi i-a zis:
"Înveseleşte-i pe oameni cu maimuţărelile tale şi fă-i să râdă. Pentru asta îţi dau o viaţă de 20 de ani."
Maimuţa a zis:"Să mă maimuţăresc 20 de ani? Asta-i destul de mult ! Ce-ar fi să-ţi dau 10 ani înapoi cum a făcut şi câinele ?"
Şi D-zeu a fost de acord.

A treia zi, D-zeu a creat vita şi i-a zis:
"Tu să mergi toată ziua pe câmp cu ţăranul, să suferi de arşiţa soarelui, să ai viţei şi să dai lapte să poţi întreţine familia ţăranului. Pentru asta îţi dau 60 de ani de viaţă."
Vita a răspuns:" Asta e o viaţă destul de grea, şi tu vrei ca eu să trăiesc 60 de ani? Ce-ar fi să păstrez 20 şi să-ţi înapoiez 40?"
Şi D-zeu a acceptat şi de această dată.

În ziua a patra, D-zeu l-a creat pe om şi i-a zis:
"Mănâncă, dormi, căsătoreşte-te şi bucură-te de viaţă. Pentru asta îti dau 20 de ani."
Dar omul a zis:" Numai 20 de ani ? Este posibil să-mi dai mie cei 20 de ani ai mei, cei 40 pe care ţi i-a înapoiat vita, cei 10 de la maimuţă şi 10 de la câine, pentru a avea o viaţă de 80 de ani ?"
" Sigur !" a zis D-zeu ,"tu ai cerut-o! "

Acesta este deci motivul pentru care în primii 20 de ani mâncăm, dormim, ne jucăm şi ne distrăm. Următorii 40 de ani muncim ca vitele în soare ca să ne întreţinem familiile. După care ne maimuţărim timp 10 ani ca să ne bucurăm nepoţii. Iar ultimii 10 ani îi petrecem pe prispa casei lătrând la toată lumea .'

25 feb. 2011

Youtube si romanii

Din ce in ce mai multe lucruri demonstreaza cat de cretini pot fi unii romani. Sa luam ca exemplu Youtube.
Nu exista video in care, in comentarii sa nu existe cel putin o injuratura sau cel putin un conflict. Chiar si la cateva video-uri straine am vazut injuraturi de roman. Asta se intampla deoarece ei cred ca in online nu ii recunoaste nimeni, ei cred ca in spatele monitorului is mari si tari, cand ei abia stiu sa acceseze youtube-ul si poate nu au mai mult de 14 ani sau mai mult de 2 ore de vazut soarele.
Sau mai e faza cu cerutul de thumbs-up de la comentarii (stiti voi ala cu degetul in sus, nu mijlociul, ci ala mare), comentariile de gen "thumbs up daca iti place", "thumbs up daca sunteti de acord". Va tin cumva mamicile voastre incuiati in casa si aveti nevoie de atentie? Cautati iertare de la mamele voastre nu atentie pe net. Si culmea acestia care cer thumbs up, de obicei au multe aprecieri, probabil date de altii si mai si decat ei. Pur si simplu daca unui user ii place ce ai scris, va da singur thumbs up, nu trebuie sa ceri tu.
Alta faza ce imi displace mie e cea cu dislike-urile. Daca un video are, sa zicem un numar de 100 de dislike-uri, se trezeste un 'destept' sa comenteze ceva de genul 'ma duc sa omor 100 de ...', bineinteles in locul '...' e folosita o insulta. Asta ma enerveaza deoarece nu se respecta gusturile fiecaruia. Daca unui om nu ii place si tie da, de ce incerci sa il obligi si pe ala sa ii placa? Un singur raspuns: pentru ca esti cretin.
Da si mai e una, una din cele mai grave. Sa injuri producatorul. Ca un exemplu si mai concret, episoadele Robotzi. Sunt oferite bineinteles gratis de catre cei de la Creative Monkeyz, by the way foarte bun site-ul lor, si numai ei stiu cata munca depun pentru a scoate un filmulet de 2-3 minute, dar se trezesc cretinii, cum s-a intamplat aseara cand cei de la CM au intarziat uploadarea ultimului episode pe youtube, sa faca flood printre comentariile ultimului video postat de CM printre randuri citindu-se si comentarii de gen 'imi bag BIIP in CM ca nu mai baga azi video'. Pai bai cretinule, ca nu am cum sa le zic altfel acestor oameni care dau pe dinafara de inteligenta, pe langa faptul ca omul ti le ofera gratis si neconditionat, te trezesti tu om destept care habar nu ai ce e ala umor de calitate si habar nu ai cata munca depun cei de la CM pentru a scoate un filmulet, sa injuri aiurea, sa ceri mai multe minute sau sa ceri altfel de umor, probabil la cel cu injuraturi se refera, pentru ca doar de asta is ei in stare.
In spatele monitoarelor toti sunt zei, atotputernici insa daca i-ai intalni pe strada s-ar pisa pe ei daca tipi mai tare la ei.
P.S. Pentru cei ce se simt ofensati de criticile mele, asa ar si trebui sa fie.

28 aug. 2010

Ghid de inteles femeile

Da = Nu
Nu = Da
Poate = Nu
Îmi pare rău = Îţi va părea rău!
Ne-ar trebui = Eu vreau
Fă cum vrei! = O să plăteşti cu vârf şi îndesat!
Hotărăşte tu! = Hotararea cea bună ţi-am spus-o deja!
Trebuie să vorbim = Iar trebuie să te critic
Bineînţeles, fă cum vrei = Nu vreau sub nici o formă să faci asta!
Nu sunt suparată = Bineînţeles că sunt supărată, boule!
Ai un aer atât de bărbătesc? = Ar fi cazul să te bărbiereşti.
Cum de te porţi aşa frumos astăzi? = Aşadar vrei să facem sex astăzi?
Aş vrea perdele noi = Aş vrea perdele, covoare, mobilă şi tapete noi.
Mă iubeşti? = Am trecut astăzi pe la magazinul de bijuterii, să-ţi spun ce mi-a plăcut?
Cât de tare mă iubeşti? = Am făcut ceva ce sigur nu-ţi place.
Nu-i nimic. = Tâmpitule!

Copiat de pe: Serginho Blog

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Best Web Hosting